Інформує ГУ ДФС у Запорізькій області

Добровільне декларування доходів – цивілізаційний вибір

Тим, хто не звик відкладати важливі справи на потім, слід впритул зайнятися питанням декларування своїх доходів,  адже деклараційна кампанія-2018 уже триває з 1 січня.
Тож, хто має подавати декларацію про майновий стан і доходи? Громадяни, які у 2017 році отримували спадщину чи подарунок, що оподаткуються податком на доходи фізичних осіб; доходи від неподаткових агентів, зокрема, від надання в оренду житла, іноземний дохід, чи отримували дохід від надання послуг з ремонту житла, організацію і проведення розважальних заходів, доходи від репетиторської діяльності.


Декларація, за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 06.06.2017 №556), подається до фіскального органу за місцем реєстрації до 1 травня 2018 року.
Крім того, громадяни, які минулого року отримували заробітну плату, з якої відраховувався податок на доходи фізичних осіб, і понесли певні витрати можуть скористатися правом на податкову знижку, тобто повернути частину коштів зі сплаченого ПДФО.
До таких витрат, зокрема, включаються частина процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом, благодійні внески неприбутковим організаціям,   вартість навчання для отримання середньої професійної або вищої освіти.
Для отримання податкової знижки декларацію можна подати упродовж усього року (до 31 грудня 2018 року). На наступні роки податкова знижка не переноситься, тож не втрачайте свій шанс.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Юліана Козаченко: "У запоріжців є можливість задекларувати отримані у 2017 році доходи он-лайн"

Подальше удосконалення електронних сервісів фіскальної служби розширює їх можливості. Відтепер задекларувати свої доходи мешканці Запорізької області можуть не виходячи з дому.
Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, з 1 січня 2018 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у минулому році. Запоріжці можуть подати декларацію, як традиційно – у Центрах обслуговування платників за місцем реєстрації або надіславши поштою, так і он-лайн. Адже, починаючи з 2018 року, для зручності декларантів фіскальна служба передбачила можливість подання звіту в "Електронному кабінеті".
Вхід до оновленого сервісу здійснюється на офіційному веб-порталі ДФС за вкладкою "Електронний кабінет" або за посиланням: https://cabinet.sfs.gov.ua.
Докладну інформацію про користування "Електронним кабінетом" можна переглянути у розділі "Допомога" (https://cabinet.sfs.gov.ua/help/). Також на сайті ДФС є приклади заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, які розміщені за посиланням: http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/poryadok-deklaruvannya... (Головна>ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ ГРОМАДЯН>Порядок декларування доходів громадян>Приклади)
Керівник фіскальної служби області підкреслила, що для подання звіту он-лайн необхідно мати ключ електронного цифрового підпису. Процедура його отримання максимально проста та швидка. Наприклад, середній час оформлення ЕЦП займає, у середньому, не більше 10-15 хвилин.
Лише минулого року фіскальна служба видала запоріжцям 59 тисяч посилених сертифікатів цифрового підпису.
Платники Запорізької області можуть скористатися послугами з видачі електронних ключів у пунктах реєстрації користувачів за адресами:
- м. Запоріжжя, вул. Паркова, буд. 4а, 1-й пов., тел.: (061) 219-06-27;
- м. Бердянськ, просп. Праці, буд. 20, каб. 219, тел.: (06153) 38663;
- м. Мелітополь, вул. Героїв України, буд. 31, каб. 103, тел.: (0619) 422920.
Докладна інформація про механізм видачі посилених сертифікатів розміщена на сайті Акредитованого центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДФС України: http://acskidd.gov.ua/. На цьому ресурсі також містяться дані про програмне забезпечення для звітності та інша корисна інформація.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Теґи: