Стихійна торгівля - як бути далі…..

Шановні жителі Новомиколаївщини, що може бути поганого в тому, щоб з самого ранку вийти на стихійний ринок та купити  м’ясо,  м’ясні вироби, рибу, молоко чи сметану.
Зручно і швидко… Але не завжди корисно! Продукти, які продаються з землі, із необладнаного  автотранспорту в антисанітарних умовах, що не пройшли  ветеринарно- санітарної  експертизи несуть в собі  чималу загрозу, стати причиною виникнення  гострих інфекційних шлунково-кишкових захворювань    особливо у дітей, людей похилого віку, із ослабленим імунітетом, вагітних.

З метою  попередження та недопущення  стихійної  торгівлі Держпродспоживслужбою разом із  поліцією та спеціалістами райдержадміністрації проводяться   спільні рейди, але  це не  завжди допомагає,  створюючи тимчасовий ефект.
Якщо ж купівля овочів та фруктів – справа більш-менш прийнятна, то купівля  молочних продуктів, м’яса, риби переводить  так би мовити  таких покупців  в «групу ризику».
Основну увагу хотілося  б звернути на  небезпеку  купівлі   споживачами м’ясних рибних, грибних, овочевих  консервацій домашнього виготовлення, які також  реалізуються на стихійних ринках.  Усі ми добре знаємо що в  2017 році на території  України зафіксовано  чимало випадків ботулізму, на жаль частина із них  закінчилась  летальними наслідками, причиною яких  крім в’яленої риби було споживання  неякісних консервацій, а про  яку якість можна говорити, якщо вони реалізуються  під дією   прямих сонячних  променів та при грубому порушенні   температурних параметрів.
Продукти мають продаватися на спеціально обладнаних ринках, на яких встановлене холодильне обладнання і проводиться контроль якості продукції. Закон вимагає: сировина  та харчові продукти тваринного  походження підлягають обов`язковій ветеринарно-санітарній експертизі, яку проводять тільки в державних установах – лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи,  і є гарантією придбання якісної і безпечної продукції для споживача. Торгівля із  землі суворо заборонена.     Місць на ринках вистачає, але торгівлею на дорозі не треба сплачувати за оренду торгового місця, ринковий збір, там великі потоки людей, можна торгувати, не здаючи продукцію на лабораторні дослідження. При   цьому не звертається увага на питання  безпеки та  якості продукції,  що реалізується людям.
Перед тим як щось купувати «із землі», потрібно добре подумати, чи варто економити декілька гривень на продукції невідомого походження, а потім у  інфекційній лікарні витрачати в кілька разів більше. А занадто ощадливим покупцям варто пам’ятати застереження Держпродспоживслужби , що купівля продуктів на землі – великий ризик!
Торгівля з рук у невстановлених місцях - це правопорушення, за яке передбачена відповідальність за статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладання штрафу. Тому продавці місць стихійної торгівлі свідомо порушують Закон і ставлять під загрозу здоров’я покупців.
Чим небезпечні продукти з місць стихійної торгівлі:
- якість продуктів ніхто не перевіряє;
- харчі продаються прямо з землі , де  «кишить» збудниками хвороб;
- придбавши такий продукт, можна захворіти на інфекційні кишкові захворювання;
- на стихійних ринках не облаштовані місця, що є  порушенням санітарно- гігієнічних вимог  при торгівлі;
- продавці на стихійних ринках не отримують жодних дозволів від адміністрації та інших служб, можуть бути носіями інфекційних захворювань в т.ч. туберкульозу;
- в разі отруєння продуктами з такого базару потерпілому не буде до  кого пред’явити позов до суду.
  В черговий раз звертаємося до мешканців Новомиколаївщини  із закликом не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі та застерігаємо всіх від небезпеки, яка пов’язана із вживанням небезпечних продуктів!
Заздалегідь вдячні за співпрацю та розуміння.

Відділ економічного розвитку, торгівлі та житлово – комунального господарства райдержадміністрації