Торгівля та платні послуги

Внутрішній ринок споживчих товарів і послуг району  характеризується відсутністю товарного дефіциту, високим рівнем насиченості товарів продовольчої і непродовольчої групи, широким спектром різноманітних послуг для населення.

Станом на 01.10.2017 в районі діє 140 підприємств роздрібної торгівлі, з них 138 магазинів, 2 магазини оптової торгівлі та 5 кіосків, 7 об’єктів громадського харчування, з них 3 – кафе та 4 бари. 88 об’єктів побутового обслуговування, які надають послуги з:  ремонту взуття, ремонту та технічного обслуговування транспортних засобів, ремонту радіотелевізійної апаратури, послуг перукарень, фото-послуг, комп’ютерних послуг та інше. Проблемними питаннями для сфери побуту залишається надання послуг на дому без реєстрації суб’єкта господарювання та відсутності сплати відповідних податків. Відповідальність за виявлення таких осіб покладена на органи фіскальної служби. Вся територія району повністю охоплена торгівельною мережею, проблем з придбанням товарів не має.

З метою забезпечення продовольчої безпеки району, райдержадміністрацією проводиться постійний моніторинг наявності в роздрібній торговельній мережі району основних продуктів харчування та цін на них. Результати відстежень свідчать, що торговельна мережа Новомиколаївського району в достатній кількості забезпечена основними продовольчими товарами і ажіотажного попиту на них не спостерігається.